traditional-chinese-3666183

אבחון עובדים

כאשר COVID-19 ממשיך להתפשט בארצות הברית, מעסיקים עם עובדים המדווחים למתקנים שלהם במהלך היום ייאלצו לשקול צעדים מחמירים יותר כדי להגן על בריאותם ובטיחותם של עובדיהם. שאלונים רפואיים, בדיקות טמפרטורה, דרישות דיווח עצמי ובדיקות רפואיות הם חלק מהאמצעים שמעסיקים רואים בדרכים למנוע את הנגיף במקום העבודה.

עובדים המדווחים על מחלה

חולים בעבודה או מראים אחרת סימפטומים של COVID-19. על פי הנחיות ה- EEOC, מעסיקים יכולים לבקש מעובדיהם לדווח על תסמינים שיש להם. מעסיקים יכולים לדרוש מהעובדים להישאר בבית מהעבודה אם הטמפרטורה שלהם היא או מעל 100.4 מעלות צלזיוס ולדווח על תסמיני הנגיף למעסיק.

בקשת העובדים לדווח על תסמינים לעמיתיהם מציבה יותר אתגרים מאשר פתרונות

אם עובד מדווח על תסמינים הקשורים ל- COVID-19, על המעסיק לעודד את העובד לפנות מיד לרופא המטפל שלו. אם שניים או יותר עובדים מדווחים על תסמינים הקשורים ל- Covid-19 ו / או על בדיקה חיובית לנגיף, על מעסיק ליידע את מחלקת הבריאות המקומית שלו בתוך 24 שעות ממועד קיומם של תסמיני Covid ותוצאות בדיקות חיוביות.

אם המעסיק יגלה אבחנה חיובית ככל הנראה

על כל מקום העבודה לעבוד בעבודה טלפונית במשך 14 יום ויותר, כדי להבטיח שלא נאמר לעובדים אחרים ולצדדים שלישיים. על המעסיקים לחשוף את מקום העבודה האחרון בפני עובדים מושפעים על מנת לתת לעובדים תחושה של כמה זמן עליהם לשים לב לתסמינים שיכולים להימשך עד 14 יום להתבטא. כאשר המעסיק יוצר קשר עם עובד במטרה לזהות את העובד הנוגע בדבר, על העובד לעבוד באזור המזוהה במקום העבודה ומומלץ לגלות את זהות האדם הנוגע בדבר, האדם עמו נפגש לאחרונה וכל מי שנמצא עם אשר העובד חולק אזור עבודה משותף המאובחן עם COVID-19. בתרחישים שאנו מתארים, אין סיבה להודיע לעובדים אחרים או לצדדים שלישיים שנפגעו מבלי ליידע אותם על חשיפתם הפוטנציאלית, כך שהם יוכלו לנקוט בפעולות מתאימות. יש להרגיע את העובד כי המעסיק יפרוש פיטורים כלליים על מנת להפיג שמועות וכי העובד ימשיך לעקוב אחר תסמיניו ולקבל טיפול במידת הצורך. פיטורים כאלה צריכים להבטיח לעובד שקיבלו הודעה ושגם אם המעסיק עושה זאת, אין להניח שהוא בקשר הדוק עם העובד.

בהתאם לגודל המעסיק ולוגיסטיקה במקום העבודה

מעסיקים עשויים לשקול לתת לעובדיהם הודעה כללית לפיה עובד נבדק חיובי ל- COVID-19. פיטורים כאלה צריכים להבטיח לעובדים שהם קיבלו הודעה על ידי המעסיק וכי לא מאמינים שהעובד היה בקשר הדוק עם עובד אחר או שחלק איתו עבודה. המעסיק רשאי גם לסגור אזורים במקום העבודה אותו זיהה העובד על מנת שניתן יהיה לנקותם על פי הנחיות CDC לניקוי וחיטוי.

מעסיקים עשויים לומר ללקוחות או לספקים כי עובד בדק חיובי ל- COVID-19 או שהעובד נחשף ל- COVID

אך אין לזהות את העובד. על המעסיק לדעת גם האם העובד נדבק בנגיף במהלך עבודות תמיכה או שיש לו תסמינים הקשורים לנגיף, והאם העובד נמצא בהסגר עצמי. מדיניות החיסיון של ADA אינה פוטרת גילוי ללא הסכמת העובד.

אם אתם מחפשים חברה המספקת שירותי אבחון עובדים, כדאי לכם לפנות לחברת Logipass

מעסיק רשאי להחליט לבצע בדיקות COVID-19 לעובד לפני שהוא נכנס למקום העבודה

כדי לקבוע אם העובד חולה בנגיף. חשוב שהמעסיק יידע האם עובד נבדק חיובי. אם עובד עבר בדיקת Covid-19 בעבודה בגלל הסימפטומים שלהם או בגלל שנחשף לנגיף, חשוב שהמעביד יידע את תוצאות הבדיקה כדי לקבוע אם העובד מהווה או עלול להוות איום ישיר. לאחרים בעבודה או מעלה בעיות בטיחות בעבודה. בנוסף, המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) ממליצים למעסיקים להודיע לעובדים על חשיפתם הפוטנציאלית ל- COVID-19 בעבודה אם עמית נבדק חיובי. מעסיקים לא צריכים לחשוף את שמו של עובד שנבדק חיובי, מכיוון שמדובר במידע חסוי במסגרת ה- ADA. על פי הנציבות לשוויון הזדמנויות בעבודה (EEOC), המעסיקים אינם נדרשים לבצע בדיקת Covid-19 נגד ויטמינים לפני שהם מאפשרים לעובד לחזור לעבודה.

אם עובד בודק חיובי ל- COVID-19

על מעסיקו ליידע עובדים אחרים במקום העבודה שאולי נחשפו. מעסיקים לא צריכים לחשוף את שמותיהם של עובדים בודדים שנבדקו חיוביים. ה- EEOC פרסם הנחיות לפיהן על המעסיקים להתאים את טמפרטורת העובד מתוך הכרה בקהילת קוביד 19, המופצת על ידי המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן (CDC), המדינה ומחלקות הבריאות המקומיות.

על המעסיקים לנקוט בצעדים להבנת COVID-19 על מנת להגיב כראוי לאבחון העובד

הוועדה לשוויון הזדמנויות בעבודה (EEOC) קובעת כי על מעסיקים לבקש מעובדים שחשים חולה בעבודה או מדווחים על מחלה על הסימפטומים שלהם כדי לקבוע אם יש להם COV-19. מאמר זה מתאר מה המעסיקים צריכים לדעת אם עובד מראה סימפטומים בזמן שהותו.

כלומר

תלוי ברמת התעסוקה, כמה מחוקי המדינה יכולים להגביל את יכולתו של המעסיק לשאול עובד לגבי האבחנה שלו (למשל, קליפורניה). חוק אי-הפליה במידע גנטי (GINA) אוסר על מעסיקים לבקש שאלות רפואיות לגבי בני משפחה לעובדים. ההנחיה מציעה כי מעסיקים יכולים לבקש מעובדיהם לקבל מידע על תוצאות בדיקת ה- COVID-19 החיוביות שלהם כאשר הם נוקטים באמצעים להגנה על בריאותם ובטיחותם של עובדים אחרים, חובה עליהם על פי חוק בטיחות ובריאות בעבודה.

חוק המידע הגנטי ללא הבחנה (GINA) אינו אוסר על מעסיקים לשאול עובדים האם היה להם קשר עם מישהו שאובחן כחולה COVID-19 או שיש לו תסמינים הקשורים למחלה

עם זאת, בנסיבות העניין, ADA מאפשרת למעסיקים לאסור על עובד להיות נוכח פיזית במקום העבודה אם העובד מסרב למדידת הטמפרטורה שלו, מסרב לשאלות לגבי תסמיני קוביד 19 שלו או קשור לקובידים, או שנבדק לקובידים. מנקודת מבט של בריאות הציבור, ראיון עובד אודות הקשר שלו עם בני המשפחה מגביל את המידע שניתן להשיג אודות החשיפה הפוטנציאלית של העובד למחלת קוביד.

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp