קידום-ממומן-או-קידום-אורגני

קידום ממומן או קידום אורגני. זאת השאלה.

עסקים רבים פונים אלינו בשאלה "באיזה ערוץ שיווק כדאי לי להתחיל בשיווק העסק שלי? קידום ממומן?קידום אורגני?"

אז החלטנו להרים את הכפפה ולעשות קצת סדר בכל מה שקשור לקידום אורגני וקידום ממומן בגוגל.

לצורך הפשטות, ניקח מספר מדדים שחשובים מאוד לעסק מתחיל ועסק מתקדם בשאלה הנשאלת.

מתי רואים תוצאות?

קידום ממומן

בעולם ורוד, בקידום ממומן רואים תוצאות מיידיות. כמובן שזה אפשרי אם עושים את הכל כמו שצריך אך לא תמיד כך המצב. גם אם התוצאות לא מיידיות, סביר מאוד להניח שהן יקדמו לתוצאות שיגיעו מהקידום האורגני (לרוב שלושה חודשים וצפונה).

קידום אורגני

בקידום אורגני חברות נוטות להשען על תקופת השלושה חודשים הראשונים שמבטיחים לה "שקט תעשייתי" מהלקוח. לאחר תקופה של שלושה חודשים נוטים לראות סנכרון של מילות מפתח שמתחיל לאט לאט להתברג בראש תוצאות החיפוש, אך אין זה מבטיח תוצאות, אפילו לא קרוב לכך.

במקרה זה, קידום ממומן עדיף.

כמה עולה לי התענוג?

קידום ממומן

קידום ממומן בגוגל כשמו כן הוא – PPC  – משמע, תשלום לפי קליק. לחצו על המודעה שלך? שילמת. לא לחצו? לא שילמת.

בנוסף לתשלום עבור קליק, גובות חברות הקידום הממומן תשלום של 500-1500 ש"ח עבור ניהול הקמפיין ותחזוקתו. לחברות אשר תחום העיסוק שלהם לא תחרותי מספיק, בדרך כלל יתווסף תשלום של 1000-1500 ש"ח עבור הפרסום עצמו (ההקלות) – כלומר סה"כ עלות הפרסום נעה בין 1,500 ל- 3,000 ש"ח.

קידום אורגני

בקידום אורגני גובות חברות הקידום סכום שנע בין 1000-3000 ש"ח ולעיתים אף יותר. לא ידוע אם סכום זה יניב תוצאות בפועל בהמשך.

לכן גם במקרה זה החלטנו להעדיף את הקידום הממומן.

איזה ביטויים אפשר לקדם?

קידום ממומן

תוכלו לקדם כל ביטוי שתרצו, במידה והוא תחרותי יותר תאלצו להיפרד מיותר כסף על מנת להופיע בתוצאות החיפוש.

קידום אורגני

תוכלו לקדם כל ביטוי שתרצו, במידה והוא תחרותי יותר תאלצו להמתין זמן רב יותר עד שיתברג בראש תוצאות העמוד הראשון בגוגל (אם בכלל).

ולכן גם במקרה זה החלטנו להעדיף את הקידום הממומן, כיוון שבמידה והוספת כסף נוסף עבור מילת המפתח הרלוונטית ישפר את תוצאות הקמפיין שלי, אעדיף זאת מאשר להמתין תקופה ארוכה עד הרגע שרק אוכל לבחון האם זה אכן הועיל.

מה יופיע בתוצאות החיפוש?

קידום ממומן

קידום ממומן בגוגל מאפשר שליטה מלאה באיך תופיע המודעה בתוצאות החיפוש של גוגל, מה יהיה כתוב, לאן המודעה תפנה, אפשר להוסיף מספר טלפון, ביטויים נוספים ועוד.

קידום אורגני

ניתן להמליץ לגוגל באמצעות תגיות מטא איזה מודעה תרצו שתופיע, גוגל תחליט עבורכם להיכן להפנות את המודעה (עם מעט מניפולציה תוכלו גם אתם להחליט עבורה מה להציג).

ולכן, אם יש לכם ספק, גם במקרה זה, הקידום הממומן מנצח.

 

לסיכום 

במידה ועדיין יש לכם ספק עם איזה ערוץ שיווק דיגיטלי כדאי לכם להתחיל, ההמלצה שלנו היא להתחיל בקידום ממומן. קידום ממומן בגוגל הוא הכלי היעיל ביותר לפרסום אתרים באינטרנט. נכון להיום, החסרון היחידי של הממשק הוא היכולת של מתחרים "לבזבז" לנו תקציבים גבוהים ע"י לחיצה על מודעות שלנו. זה מועיל לנו לטווח הארוך אך לטווח הקצר זה פוגע בכיס שלנו.

גם לבעיה זו יש פתרונות מסויימים שאנו מיישמים ברמה היומיומית בקמפיינים של לקוחות שלנו.

נשמח לשרת אתכם ולקחת את האתר שלכם לעמוד הראשון בגוגל באמצעות קמפיין המודעות של גוגל. אם יש לכם שאלות, בקשות או כל ייעוץ אחר שתרצו, אתם מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לסייע.

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp